Zadzwoń do nas: 668 639 409 lub napisz: projekt_mk@2com.pl
Materiały wstępneWybór projektuProjekt budowlanyPozwolenie na budowęBudowa i odbiór domu
Powierzchnia użytkowa:
Liczba pokoi:
Wymiar działki:
Kategoria projektu:
Rodzaj zabudowy:
Liczba łazienek:
Wysokość budynku:
Rodzaj dachu:
Kondygnacje:
Poddasze:
Piwnica:
Garaż:
Kominek:

Materiałami wstępnymi są: kopia z mapy zasadniczej do celów informacyjnych (w skali 1: 1000 lub 1: 500), kopia z mapy ewidencji gruntów (w skali 1: 1000 lub 1: 2000) oraz wypisy z rejestru gruntów (wypis pełny na działkę przewidzianą do zabudowy i wypisy uproszczone na działki sąsiednie), a także zapewnienia dostawy mediów. Minimum to zapewnienie dostawy wody i energii elektrycznej oraz odbioru ścieków. W przypadku istnienia w terenie sieci gazowej również zapewnienie dostawy gazu. Jeżeli w terenie przewidzianym do realizacji inwestycji brak jest sieci wodociągowej lub kanalizacji sanitarnej, to we wniosku o warunki zabudowy powinna się znaleźć odpowiednio studnia i zbiornik na ścieki sanitarne.

Po wykonaniu wizji w terenie przygotowujemy, a w razie potrzeby również składamy u dysponentów wnioski o wymienione wyżej zapewnienia. Równolegle proponujemy rozpocząć przeglądanie oferty projektów gotowych w celu wybrania tego jedynego, wymarzonego projektu. Wybranie projektu nie oznacza oczywiście jego zakupu.

UWAGA : Szanowny Kliencie! Nie kupuj projektu na tym etapie załatwiania formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zakupiony wówczas projekt może nie spełniać warunków narzuconych w decyzji o warunkach zabudowy lub nie będzie się nadawał z innych przyczyn do wybudowania na Twojej działce (np. nieodpowiednie usytuowanie względem stron świata). Zwrócenie projektu po uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy jest praktycznie niemożliwe z uwagi na czas, jaki upłynie od momentu ewentualnego zakupu projektu do momentu uzyskania decyzji o warunkach zabudowy.

W przypadku Państwa decyzji o projekcie indywidualnym opracowujemy jego koncepcję (w przypadku rozbudowy, nadbudowy lub przebudowy koncepcja musi zostać poprzedzona wykonaniem inwentaryzacji stanu istniejącego budynku). Po zgromadzeniu zapewnień dostawy mediów i wstępnym wybraniu projektu gotowego lub zaakceptowaniu koncepcji projektu indywidualnego wypełnimy za Państwa wniosek o warunki zabudowy, uzupełniając go o profesjonalnie przygotowane załączniki graficzne.
Zgodnie z art. 61 punkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717 z późniejszymi zmianami) wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe w przypadku łącznego spełnienia następujących warunków:

  1. co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej, jest zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących nowej zabudowy w zakresie kontynuacji funkcji, parametrów, cech i wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym gabarytów i formy architektonicznej obiektów budowlanych, linii zabudowy oraz intensywności wykorzystania terenu;
  2. teren ma dostęp do drogi publicznej;
  3. istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu, z uwzględnieniem ust. 5, jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego;
  4. teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu miejscowych planów, które utraciły moc na podstawie art. 67 ustawy, o której mowa w art. 88 ust. 1;
  5. decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi.

UWAGA: Jeżeli działka znajduje się na terenie objętym obowiązującym miejscowym ogólnym planem zagospodarowania przestrzennego, nie musicie Państwo występować o decyzję o warunkach zabudowy. Należy wówczas uzyskać we właściwym urzędzie miasta / gminy wyrys z wypisem z w/w planu zagospodarowania, co znacznie skraca wstępny etap projektowania.

Po złożeniu wniosku o warunki zabudowy urząd miasta / gminy wyśle do Państwa zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania w/w decyzji. Następnie otrzymacie Państwo projekt decyzji o warunkach zabudowy, który zostanie wysłany równolegle do instytucji wskazanych w ustawie o zagospodarowaniu przestrzennym celem uzyskania stosownych uzgodnień. Na tym etapie zapraszamy Klientów do naszego biura, aby sprawdzić, czy proponowane przez urząd gminy / miasta zapisy w decyzji o warunkach zabudowy zgadzają się z załączoną do wniosku propozycją. To jest moment, w którym możliwe jest skorygowanie ewentualnych pomyłek pisarskich oraz składanie ewentualnych dodatkowych wniosków.

Po okresie około 2 – 4 miesięcy otrzymacie Państwo decyzję o warunkach zabudowy. Decyzja po 14 dniach stanie się prawomocna, o ile któraś ze stron postępowania jej nie zaskarży do wyższej instancji.

W przypadku przebudowy istniejącej sieci uzbrojenia terenu lub budowy nowego odcinka sieci uzbrojenia, równolegle z wnioskiem o decyzję o warunkach zabudowy, przygotujemy i złożymy wniosek o wydanie przez właściwy urząd decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Z uwagi na to, że każdy z urzędów stosuje na tym etapie nieco inne druki wniosków o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych linków, z których możecie Państwo pobrać w/w druki :

Linki &*&*&*&

Poniżej zamieszczamy także linki do stron, z których można ściągnąć druki wniosków o zapewnienia dostawy mediów:

Linki &*&**&*&